JARNÝ DETOX. JE TO VÔBEC DOBRÝ NÁPAD? - fitstream.eu
Doprava ZADARMO pri objednávke nad 50€.

Nákupný košík

×

JARNÝ DETOX. JE TO VÔBEC DOBRÝ NÁPAD?

Jar je naozaj čarovné obdobie. S jarou prichádza slniečko, teplejšie počasie, kvitnúce stromy a toto všetko pomaly, ale iste signalizuje blížiace sa leto.Toto však stačí ľuďom na to, aby prišli na nie zrovna najzdravšie myšlienky rýchleho chudnutia. Toto je samozrejme povzbudené aj marketingom. Pri reflektovaní zimného obdobia veľa ľuďom napadne, že sa nestravovali zrovna najvyváženejšie. S pohybom to takisto nebolo úplne optimálne. Práve preto sú ľudia ľahšie manipulovateľní na skúšanie rôznych jarných očíst alebo detoxov, ktoré sľubujú očistenie sa od toxínov, odvodnenie nadbytočnej vody, schudnutie tuku v okolí pásu a detoxikovanie „namáhaných“ orgánov. Je to naozaj také jednoduché a potrebujeme toto na Jar absolvovať?

Jednoduchá odpoveď je NIE.

 

Je naozaj veľmi smutné ako je marketing silný a dravý. Ako zarába na našej nevedomosti. Ako nám dáva pocit, že to čo robíme, robíme zle, zaťažujeme a priam až intoxikujeme naše telo a že TENTO KONKRÉTNY produkt je dôležitý na prečistenie sa. Je prirodzené, že človek chce pre seba to najlepšie, aby sme boli zdraví, zvládali tu byť pre deti, partnera, rodinu, priateľov. Avšak na to, aby sme dokázali kriticky vyhodnotiť, či daný suplement naozaj potrebujeme, musíme rozumieť našej fyziológii.

Detox 24/7 a zadarmo.

 

Naše telo by bez prirodzenej schopnosti detoxikovať sa neprežilo ani jeden deň. Spolu s potravou, kyslíkom prijímame do tela aj toxíny, čo je úplne prirodzené. Nežijeme predsa vo vákuu. No práve z tohto dôvodu si telo prirodzene vytvorilo svoje orgány na detoxikovanie. Najväčším orgánom tela na detox je naša koža. Veľmi dôležitým orgánom na detox, u ktorej sa veľmi často skloňuje “prečisťovanie” je pečeň. Naša pečeň detoxikuje a čistí všetko, čo príde do nášho tela, ale aj sama seba. Čiže pokiaľ nastavíme vhodné podmienky pre naše telo, aby dokázalo čistiť telo, ale aj samé seba, všetko je v úplnom poriadku. Ďalším orgánom na čistenie sú pľúca a obličky. Títo kamoši pracujú pre nás 24/7.

Ako pomôžem týmto orgánom?

 

Jednoducho tak, že telu zabezpečíte dostatok energie, vyváženú pestrú a zdravú stravu s dostatkom antioxidantov (ovocie, zelenina), pravidelný pohyb, dostatočný spánok a určite nezabúdame aj na psychohygienu. Naše orgány sú naozaj skromné a pracujú usilovne a verne pre naše najlepšie zdravie a pohodu.

Takže detox nepomôže orgánom efektívnejšie čistiť sa?

 

Bohužiaľ nie, takto táto rovnica nefunguje. Detoxy sú často protokoly, pri ktorých prijímate veľmi málo energie, nedostatok živín a predovšetkým nedostatok bielkovín. Často sú tieto protokoly nastavené na pitie štiav a džúsov, ktoré sú bohaté na jednoduchý cukor a neobsahujú vlákninu. Akýkoľvek návod, alebo protokol, v ktorom nie je prirodzená strava, pestrá, zložená zo všetkých potravinových skupín v kombinácii, nie je pre telo vhodná a predstavuje pre telo stres. A tento stres práveže zhoršuje prirodzenú schopnosť tela regenerovať sa.

Na čo si treba dávať extra pozor?

 

Pokiaľ sa aj napriek týmto informáciám rozhodnete niektorý propagovaný suplement vyskúšať, dávajte si extra pozor na kvalitu, aby ste náhodou neprijímali s týmto suplementom ďalšie toxíny a možno aj ťažké kovy. Uvedomte si, že potravinové doplnky spadajú pod legislatívu potravín a nie liečiv a teda, že nepodliehajú takým prísnym kontrolám, skúmaniam a teda nie sú regulované optimálne. Kontrolujte preto aj krajinu pôvodu – Mimo EU? Čína? Koľko má suplement ingredienciií? Iba jedna? Alebo sú tam ďalšie, napríklad niektoré stabilizátory, regulátory kyslosti, konzervanty, farbivá? V mnohých prípadoch je naozaj lepšou voľbou nekúpiť si žiadny výmysel, ale začať sa viac hýbať, dávať si psychohygienickú prechádzku, upraviť si spánkový režim a jesť pestro a vyvážene. Peniaze radšej investujte do pestrej stravy, ktorá je pre naše telo prirodzená. Telo sa vám poďakuje. Chápem, že chcete pre svoje telo to najlepšie, avšak nevyvážený životný štýl nevyrieši jeden detox protokol, práve naopak, dokáže poriadne telo vystresovať. Vyberajte kriticky, vyberajte hlavne to, čo je pre telo prirodzené.

Pokiaľ chcete mať vyváženú, pestrú stravu, ale neviete cez deň skonzumovať potrebné množstvo ovocia, zeleniny, či bielkovín, vyskúšajte náš FitStream PRO mixér a pripravte si SMOOTHIE. Predsa len v tekutom množstve vieme prijať viac živín.

Výživový poradca

ODPORÚČANÉ PRODUKTY


Shopping Cart

VRÁTENIE TOVARU

Pre vrátenie tovaru prosím vyplňte tento formulár. Odstúpenie od kúpnej zmluvy v rámci 14 dňovej zákonnej lehoty.

REKLAMÁCIA TOVARU

Pre reklamáciu tovaru prosím vyplňte tento formulár. Priložením fotiek alebo videa poškodenia/závady tovaru výrazne urýchlite vybavenie Vašej reklamácie.