KRABIČKOVANIE DO PRÁCE AKO STRATÉGIA PRE CHUDNUTIE - fitstream.eu
Doprava ZADARMO pri objednávke nad 50€.

Nákupný košík

×

KRABIČKOVANIE DO PRÁCE AKO STRATÉGIA PRE CHUDNUTIE

Príprava jedla do krabičiek je čím ďalej, tým obľúbenejšia, nielen kvôli zabezpečeniu si domáceho, kvalitného a potenciálne aj lacnejšieho jedla, ale je aj užitočnou stratégiou pre dlhodobo udržateľné chudnutie. Musíme sa však naučiť, ako má vyzerať vyvážené jedlo, aby sme telu dodávali dostatok energie a živín, avšak nie nadbytok.

Pomocou takéhoto krabičkovania jedál si zabezpečíme lepšiu kontrolu porcií a preto predídeme zjedeniu zbytočne veľkých a kalorických porcií. Prípravou jedál do jednotlivých nádob, môžete efektívnejšie kontrolovať veľkosť porcií. Toto môže predísť prejedaniu sa a pomôcť vám zostať v rámci vašich kalorických cieľov, čo je rozhodujúce pre chudnutie.

Príprava jedla vám umožňuje naplánovať si jedlo vopred. Keď máte k dispozícii zdravé jedlá, je menej pravdepodobné, že si budete vyberať jedlo impulzívne alebo sa rozhodnete pre nezdravé „fast food“ jedlo. Pomôže vám to dodržiavať vaše nutričné a energetické ciele a vyhnúť sa pokušeniam.

Príprava jedál vopred na 2-3 dni dopredu šetrí čas počas týždňa. Keď sú vaše jedlá už pripravené a zabalené, môžete ich ľahko vybrať z chladničky, prípadne ich rozmraziť (ak ich skladujete na dlhší čas v mrazničke), keď ste zaneprázdnení alebo na cestách. To znižuje pravdepodobnosť výberu menej zdravých alternatív, z dôvodu nedostatku času a potenciálneho vynechávania jedál, ak ste v časovej tiesni.

Príprava jedla vám dáva príležitosť vytvoriť vhodne vyvážené jedlá, ktoré obsahujú mnohé plnohodnotné a výživné potraviny. Vyberiete si z množstva alternatív bielkovín (kuracie/morčacie mäso, vajcia, syry, ryby,…), sacharidov (zemiaky, ryža, obilniny,..), zdravých tukov (orechy, oleje, semená, tučné ryby) a veľa zeleniny. Toto je absolútne optimálna stratégia dosiahnutia vhodnej živinovej rovnováhy v našich jedlách, čo podporuje sýtosť, ale dopĺňa aj živiny a energiu, ktoré denne potrebujeme.

Keď si nájdete čas na plánovanie a prípravu jedál, budete si viac všímať a oceňovať vaše jedlo. Táto všímavosť a tzv. vedomé jedenie (pomalé jedenie, všímanie si konzistencie, chuti, vôni jedla), vám pomôže s vytvorením si vzťahu s vaším jedlom a pomôže vám zlepšiť uvedomelé a rozumnejšie rozhodnutia vo výbere jedál. Toto vedomé jedenie vám taktiež navodí pocit sýtosti oveľa rýchlejšie.

Zatiaľ, čo príprava jedla môže byť účinnou stratégiou pre chudnutie, je dôležité mať na pamäti niekoľko informácií:

  • Zabezpečte si rozmanitosť v jedlách, aby ste si udržali dlhodobú udržateľnosť v chudnutí, snažte sa do pripravovaných jedál zakomponovať rôzne jedlá a príchute. Pomôže to predísť nude a zabezpečí, že dostanete širokú škálu živín.
  • Skladovanie a bezpečnosť potravín je absolútne kľúčová pre predchádzanie kazenia potravín pri krabičkovaní. Správne skladujte svoje pripravené jedlá v chladničke alebo mrazničke, v závislosti od toho, kedy ich plánujete skonzumovať. Dodržiavajte pokyny pre bezpečnosť potravín, aby ste minimalizovali riziko možných zdravotných ťažkostí po skonzumovaní pokazených potravín.
  • Buďte flexibilní. Zatiaľ čo príprava jedál vopred môže byť užitočná, je tiež dôležité byť flexibilný a prispôsobiť sa meniacim sa okolnostiam alebo chutiam. Nebuďte pri svojom jedálničku príliš prísni a dovoľte si občasné úpravy, obed s priateľmi vonku, zmrzlinu alebo koláčik. Takéto jedlá mimo stravovací plán môžu byť, ale strážte si, aby ste ich nemali každý deň a tým si nespôsobili priberanie z dôvodu vyššieho energetického príjmu.

Pamätajte, že chudnutie je o prispôsobení si celkového životného štýlu, vrátane spánkového režimu, pohybu a mentálneho nastavenia. Príprava jedla so sebou, je jednou zo stratégii, avšak veľmi úspešnou.

Pribaľte si so sebou aj naše kvalitné, chrumkavé mrazom sušené ovocie ako zdravý snack. Na výber máte množstvo ovocných príchutí.

Výživový poradca

Shopping Cart

VRÁTENIE TOVARU

Pre vrátenie tovaru prosím vyplňte tento formulár. Odstúpenie od kúpnej zmluvy v rámci 14 dňovej zákonnej lehoty.

REKLAMÁCIA TOVARU

Pre reklamáciu tovaru prosím vyplňte tento formulár. Priložením fotiek alebo videa poškodenia/závady tovaru výrazne urýchlite vybavenie Vašej reklamácie.